KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16085029
nr 1608 5029
Frans Wilhelm Odelmark
(1849-1937), Sverige
Klosterinteriör. Signerad, akvarell. Bladets mått: 49x35 cm, yttermått inklusive ram: 52x42 cm
Frans Wilhelm Odelmark, svensk målare född 1849, död 1937.
måndag 25 mars 2024
kl 19:53:18
Frans Wilhelm Odelmark
Läs mer om Frans Wilhelm Odelmark